Основні питання початкуючого акваріуміста

о том, что плавает в толще воды - рыбки, членистоногие, улитки, лягушки, тритоны, пресноводные черепахи

Модераторы: Flasher, Magican

Основні питання початкуючого акваріуміста

Сообщение Memfis » 29 сен 2010, 17:51

Скільки рибок можна поселити в акваріум?

Орієнтовно в 45-літровому акваріумі можна містити: 1 рибку середнього розміру (до середніх рибок відносяться рибки завдовжки 5-8 см, такі як мечоносці, барбуси і так далі) + 10 маленьких рибок (типу гуппі, неони і так далі) і 1 велика рибка (типу цихліды). Звичайно, можна заселити акваріум і великою кількістю риби, але у такому разі вам припаде більше часу витрачати на прибирання і підтримку необхідних параметрів, крім того збільшується ризик виникнення хвороб.

Чому в зоомагазинах в акваріумах так багато рибок?

У зоомагазинах є спеціальні працівники, які щодня міняють в акваріумах воду і прибирають в них.

У якому об'ємі слід годувати рибок?

Середній 45-літровий акваріум вимагає невеликої кількості їжі. Якщо ви помітили, що їжа залишається не з'їденою, зменшите порцію. Акваріумні рибки рідко помирають з голоду, за винятком тих, що живляться водоростями. Перегодовування завдає значно більше шкоди, ніж недогодовування. Ви повинні пам'ятати, що риби холоднокровні і не вимагають тих же порцій, яких споживаємо ми самі.

Мої риби завжди здаються дуже голодними

Це добре, оскільки означає, що вони здорові. Якщо вони не хочуть їсти, це означає, в акваріумі щось не так.

Який фільтр я повинен використовувати?

Дуже хороші зовнішні фільтри або внутрішні фільтри, які встановлюються в гравії.

Яке потрібне освітлення?

Освітлення акваріума залежить від типу акваріума. Якщо ви пробуєте виростити живі рослини, то звичайно вам буде потрібно яскраве освітлення, яке включене принаймні 8 годин в день. Але якщо в акваріумі живуть тільки рибки, а рослини штучні, то рекомендується включати освітлення тільки 4-5 годин в день у світлий час доби, коли ви зазвичай спостерігаєте за рибками і під час годування. Виключення освітлення надовго дозволяє скоротити зростання водоростей, і таким чином скоротити час, який ви повинні будете витратити на очищення скла і декоративних елементів.

А як щодо хвороб?

Регулярно міняйте частину води, не перегодовуйте риб і не вводите хворих рибок в акваріум, і ризик підчепити хворобу зведеться до мінімуму. Якщо ви помітили хвору рибку в акваріумі, негайно її переселите в карантинний акваріум, щоб захистити інших риб і приступити до лікування. Найпоширенішими ліками є звичайна сіль з розрахунку 1 ст.л. на 5 л води для профілактики і 2 ч.л. на 5 л у разі хвороби. Як правило, цей засіб достатній ефективно. У карантинному акваріумі слід використовувати спеціальні ліки, які можна придбати в зоомагазині.

Яких рибок краще всього заводити новачкові?

З цього питання багато дискутують. Вважається, що для новачків кращий вибір - це живородні рибки типу молінезій, мечоносців, гуппі і так далі. Але це не зовсім так, оскільки ці рибки зазвичай недовго живуть, їх часто виловлюють в природних водоймищах, через що в акваріум разом з цими рибками часто заносяться хвороби і паразити. Тому новачкам краще заводити таких рибок, які були б витривалі, легкі у відході, активні, відрізнялися довголіттям і не вимагали ідеальних умов.
Характер людини творить її долю.
(Гераскінт)
Аватар пользователя
Memfis
 
Сообщений: 11
Зарегистрирован: 26 сен 2010, 18:53

Re: Основні питання початкуючого акваріуміста

Сообщение stiv » 14 окт 2010, 17:06

Memfis писал(а):Скільки рибок можна поселити в акваріум?

Орієнтовно в 45-літровому акваріумі можна містити: 1 рибку середнього розміру (до середніх рибок відносяться рибки завдовжки 5-8 см, такі як мечоносці, барбуси і так далі) + 10 маленьких рибок (типу гуппі, неони і так далі) і 1 велика рибка (типу цихліды).


Только вот цихлид(хищников) с гуппиями и неонами(миролюбивыми) содержать нельзя, поскольку последние будут для них обедом.
Барбус - рыба стайная, чувствует себя комфортно в стайке, поэтому одну штуку содержать не стоит.
Аватар пользователя
stiv
 
Сообщений: 85
Зарегистрирован: 19 сен 2010, 17:32


Вернуться в Аквариум

Кто сейчас на форуме

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 1