Яких рибок краще заводити?

о том, что плавает в толще воды - рыбки, членистоногие, улитки, лягушки, тритоны, пресноводные черепахи

Модераторы: Flasher, Magican

Яких рибок краще заводити?

Сообщение Memfis » 29 сен 2010, 17:44

Різних видів риб на нашій планеті більше 20 000, десята їх частина - акваріумні рибки (відповідно близько 2 000). Це дуже багато. Як же вибрати, кого саме вам придбати для свого домашнього озера? Усе виявиться набагато простіше, якщо для себе систематизувати рибок на екзотичних і тих, хто мешкає в місцевих водоймищах.

Спершу розглянемо рибок, які легкодоступні (тому що з наших водоймищ) і не вимогливі до умов утримання. Виявляється, що і звичайнісінького карася можна тримати у себе удома в акваріумі. Особливо зручно, якщо це шкільний акваріум, тоді наочний посібник допомагає дітям краще вивчити курс зоології.

Невеликі вимоги:

бажано щоб годували своїх вихованців ви живою кормою;

мирних і хижих риб в одному акваріумі селити не варто;

сам акваріум має бути просторим і густозасадженим.

Види, які підходять для утримання в акваріумах: карась срібний, карась золотий, щука, короп, лінь, шипівка, голець, в'юн, верховка, горчак, червонопірка, уклейка, гольян.

Перейдемо до екзотичних видів. Це найстаріші мешканці акваріумів. Вибір великий - одних тільки сімейств 11 (лебіасові, харацинові, коропові, каліхтові або панцирні соми, цихлові, ікромечущі карпозубі, вухаті окуні, атерінідові і так далі).

Практично усі рибки наділені дуже яскравим забарвленням і нестандартною формою тіла, що і робить їх такими затребуваними в акваріумі. Сморід теж не примхливі і дуже швидко уживаються в акваріумі.

Морські або прісноводі рибки?

З цим питанням стикається кожен початкуючий акваріум. Усе тому, що, приходячи в зоомагазин і бажаючи знайти там свого домашнього мовчазного друга, ніхто, рішуче ніхто не замислюється про призначення вашої майбутньої улюбленки.

А вибір може виявитися не таким вже і складним, як сприйнятий, був не перший погляд. Варто тільки вирішити для себе шматочок, якої екосистеми ви б хотіли бачити в квартирі? Ясна річ, що від вибору риб (прісноводих або морських) залежатиме і вибір вашого акваріума. Прісноводі акваріуми найчастіше щільно засаджені різними водоростями і водними рослинами, оскільки риби, що мешкають в такому середовищі, потребують субстрату. А морські акваріуми досвідчені акваріуми навмисно не засаджують практично ні чим, щоб своїми очима можна було насолоджуватися яскравими кольорами і химерними формами рибок.
Характер людини творить її долю.
(Гераскінт)
Аватар пользователя
Memfis
 
Сообщений: 11
Зарегистрирован: 26 сен 2010, 18:53

Re: Яких рибок краще заводити?

Сообщение Alexander » 13 окт 2010, 23:10

Например для новичков лучший выбор - это живородящие рыбки типа моллинезий, меченосцы, гуппи и т.д. Новичкам лучше заводить таких рыбок, которые были бы выносливы, легки в уходе, активны, отличались долголетием и не требовали идеальных условий.
Аватар пользователя
Alexander
 
Сообщений: 84
Зарегистрирован: 18 мар 2010, 17:22

Re: Яких рибок краще заводити?

Сообщение stiv » 14 окт 2010, 16:26

Главное не содержать хищных рыб с миролюбивыми.
И морских с пресноводными тоже :lol:
Аватар пользователя
stiv
 
Сообщений: 85
Зарегистрирован: 19 сен 2010, 17:32

Re: Яких рибок краще заводити?

Сообщение vladimir » 14 окт 2010, 18:28

Всё зависит от размера Вашего аквариума и возможности Вами выполнять рекомендуемые требования к содержанию различных видов рыб и растений.
Начинающему аквариумисту достаточно заселить ёмкость неприхотливыми к размерам аквариума, корму, качеству воды живородящими рыбками типа гуппи и меченосцы, а затем переходить к более сложным в содержании барбусам, неонам, данио и др.
Аватар пользователя
vladimir
 
Сообщений: 40
Зарегистрирован: 18 мар 2010, 16:49

Re: Яких рибок краще заводити?

Сообщение ane4ka » 25 ноя 2010, 17:47

Для начинающих вполне подойдут гурами - достаточно красивые и "дорогие" по внешнему виду, и, в то же время, абсолютно неприхотливые и недорогие в денежном эквиваленте рыбешки. То, что называют "простенько и со вкусом". :good:
ane4ka
 
Сообщений: 20
Зарегистрирован: 22 ноя 2010, 21:18


Вернуться в Аквариум

Кто сейчас на форуме

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 1